Jesienne dronowanie

Pierwsze kilkugodzinne spotkanie KSLowiczów z naszymi dronami… za nami. Nadmiar pracy w związku z „reformą” nie pozwolił mi wcześniej znaleźć czasu na przygotowanie zajęć, zatem dopiero na koniec października przyszło  nam się spotkać.

Kilka godzin podzieliliśmy na dwie części: wprowadzenie teoretyczne, omówienie konstrukcji, zasady działania i mechaniki lotu dronów i drugą – zajęcia praktyczne. Ta ostatnia oczywiście ciekawsza. J Nagle istotna okazała się wiedza gdzie jest prawo, a gdzie lewo oraz, że prawo i lewo od drugiej strony to lewo i prawo. A, że można jeszcze w gorę i w dół, to dalej mogło być już tylko fajniej.

Na początek robiliśmy oblot dronem SYMA X5HC. Ten dosyć prosty w konstrukcji stateczek okazał się bardzo wdzięcznym sprzętem szkoleniowym, leciutki i, po krótkim zapoznaniu, intuicyjny – dał dużo frajdy z latania. Każdy wykonał serię ćwiczeń, co można zobaczyć na filmie z zajęć.

Syma jest niemal niezniszczalna, także kilka wywrotek, zbyt twardych lądowań lub spotkań z infrastrukturą – nie wyrządziły mu żadnej szkody. To świetny sprzęt na naukę latania! Doświadczył tego sam Dyrektor SP2 – Pan Krzysztof Andryskowski, który to na chwilę stał się uczniem naszych chłopaków ;).

Kolejnym krokiem było okiełznanie Phantoma 4. Tu już trochę więcej do wyjaśniania, ale w kontekście oprogramowania i przedstawienia możliwości tego drona. Samo latanie PH4 jest - można by rzec – proste jak konstrukcja młotka.

Naszpikowany czujnikami nie gorzej niż niejeden nowoczesny samochód oraz w konfiguracji softu dla początkujących – lata prawie sam i wybacza operatorowi większość błędów. Ten sprzęt jest po prostu genialny i warty każdej złotówki na niego wydanej – potwierdzili to wszyscy chłopacy dzisiaj.

Mimo wszystko także i PH4 miał dzisiaj groźnie wyglądającą przygodę (z mojej winy!) ale na szczęście nic poważnego się nie stało.

Planujemy zebrać środki i kupić jeszcze 2 – 3 szybkie SYMY i na wiosnę urządzić pierwsze w historii naszej szkoły zawody/pokazy dronowe. ;) Taka koncepcja. Liczymy na Wasze wsparcie – szczegóły i filmik z zajęć  - niebawem!

Do miłego!


Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
Facebook - Lubię To:


Facebook

symulacje lotnicze, symulator lotów, KSL, Koło Symulacji Lotniczych, Gimnazjum w Sierakowicach, FS2004, Aeroklub Słupski, lotnictwo wirtualne, vatsim, Dedal, Śladami Dedala