Lotnicza wyprawa do Krakowa

W dniach 1-3 czerwca członkowie Koła Symulacji Lotniczych przebywali w Krakowie na swojej lotniczej wyprawie. Do i z Krakowa lecieli samolotem linii Ryanair i dla wielu z nich był to pierwszy lot w życiu. Podróż minęła szybko – 50 minut to niewiele jak na drogę przez całą Polskę.

W Krakowie zwiedzili Muzeum Lotnictwa Polskiego, Wawel z grobami królewskimi i Dzwonem Zygmunta, Rynek i Sukiennice, spacer po urokliwym krakowskim Kazimierzu oraz wyprawę na Kopiec Józefa Piłsudskiego, ze szczytu którego rozciąga się piękny widok na lotnisko i całe miasto.

Ważnym punktem wyjazdu były warsztaty w Centrum Edukacji Lotniczej – jedynym takim miejscu w kraju, gdzie szlifowali lotniczy język angielski, zapoznali się z budową i funkcjonowaniem Portu Lotniczego Kraków Balice oraz możliwościami podjęcia pracy w zawodach związanych z lotniskiem.

Wyjazd był bardzo intensywny, w ciągu tych kilku dni udało się zwiedzić i zrobić naprawdę dużo.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy panu Tadeuszowi Kobieli – Wójtowi Gminy Sierakowice za wsparcie finansowe wyjazdu oraz panu Arturowi Tryba – właścicielowi Firmy Albatros za wsparcie transportowe.

 

Kolejna ekipa szkoli się na operatorów dronów

Kolejna ekipa uczennic i uczniów jest już po wstępnych zajęciach zapoznawczych. Pracowaliśmy nad postawami mechaniki lotu, bezpieczeństwa wykonywania operacji i budowie i zasadach działania dronów. Następnie przyszedł czas na pierwsze ćwiczenia praktyczne – póki co na sali gimnastycznej – start i lądowanie, ćwiczenie na celność, nawroty, obroty, lot po trasie itp.

DCIM100MEDIADJI_0149.JPG

Było ciekawie i swojsko – jak to u nas. :). Trzymajcie kciuki za młodych operatorów.

Do trzech razy sztuka. 10 pytań do Absolwentki KSL :: Klaudia Chmielecka

Zatem przedstawiamy ostatni z serii trzech wywiadów z absolwentami KSL, którzy zgodzili się opowiedzieć o rozwoju swojej lotniczej pasji od czasów szkolnych do chwili obecnej.

Dziś przed Państwem Klaudia Chmielecka – lotniczka z Sierakowic – żywy przykład tego,  że świat awiacji nie jest dla Kobiet zamknięty.  Ale to też trochę tekst o tym, że mimo wszystko wciąż należy i warto walczyć ze stereotypowym postrzeganiem roli Kobiety w społeczeństwie, zwłaszcza w kontekście planowania i rozwoju kariery zawodowej.

Zapraszam do lektury.

Czytaj dalej „Do trzech razy sztuka. 10 pytań do Absolwentki KSL :: Klaudia Chmielecka”

Nasz projekt „Dodać młodym skrzydeł” w minutowym oka mgnieniu

Celem głównym projektu pt. „Dodać młodym skrzydeł” było umożliwienie dzieciom i młodzieży z terenu gminy Sierakowice rozwoju w zakresie wykorzystania nowych technologii, świadomości w planowaniu swojej przyszłej ścieżki zawodowej i pobudzenie do większej aktywności na rzecz środowiska lokalnego poprzez organizację zajęć z zakresu lotnictwa cywilnego, pilotowania bezzałogowych statków powietrznych, pozyskiwania zdjęć i materiałów wideo z powietrza, ich późniejszej obróbki i publikacji w przestrzeni publicznej.

Czytaj dalej „Nasz projekt „Dodać młodym skrzydeł” w minutowym oka mgnieniu”

Warsztaty dronowe

Najbliższe warsztaty dronowe dla uczniów klas V – VIII odbędą się w sobotę 10 października 2020 roku. Spotkanie przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach – od strony ulicy Słupskiej. Wymagane podpisane zgody – na udział oraz przetwarzanie danych osobowych.