Do trzech razy sztuka. 10 pytań do Absolwentki KSL :: Klaudia Chmielecka

Zatem przedstawiamy ostatni z serii trzech wywiadów z absolwentami KSL, którzy zgodzili się opowiedzieć o rozwoju swojej lotniczej pasji od czasów szkolnych do chwili obecnej.

Dziś przed Państwem Klaudia Chmielecka – lotniczka z Sierakowic – żywy przykład tego,  że świat awiacji nie jest dla Kobiet zamknięty.  Ale to też trochę tekst o tym, że mimo wszystko wciąż należy i warto walczyć ze stereotypowym postrzeganiem roli Kobiety w społeczeństwie, zwłaszcza w kontekście planowania i rozwoju kariery zawodowej.

Zapraszam do lektury.

Czytaj dalej Do trzech razy sztuka. 10 pytań do Absolwentki KSL :: Klaudia Chmielecka

Nasz projekt „Dodać młodym skrzydeł” w minutowym oka mgnieniu

Celem głównym projektu pt. „Dodać młodym skrzydeł” było umożliwienie dzieciom i młodzieży z terenu gminy Sierakowice rozwoju w zakresie wykorzystania nowych technologii, świadomości w planowaniu swojej przyszłej ścieżki zawodowej i pobudzenie do większej aktywności na rzecz środowiska lokalnego poprzez organizację zajęć z zakresu lotnictwa cywilnego, pilotowania bezzałogowych statków powietrznych, pozyskiwania zdjęć i materiałów wideo z powietrza, ich późniejszej obróbki i publikacji w przestrzeni publicznej.

Czytaj dalej Nasz projekt „Dodać młodym skrzydeł” w minutowym oka mgnieniu

Warsztaty dronowe

Najbliższe warsztaty dronowe dla uczniów klas V – VIII odbędą się w sobotę 10 października 2020 roku. Spotkanie przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach – od strony ulicy Słupskiej. Wymagane podpisane zgody – na udział oraz przetwarzanie danych osobowych.

Zimowo dronowaliśmy ;) [VIDEO]

W czasie ferii nie próżnowaliśmy. Dzieciaki  z SP1 oraz SP2 uczestniczyły w zajęciach z obsługi i pilotowania dronów – 21 stycznia 2020 roku. Do dyspozycji operatorzy mieli 6 modeli – 3 SYMY, 1 Hubsana, i dwa DJI – Mavica Mini oraz Phantoma 4. Było omówienie zasad działania, bezpieczeństwa, kwestii prawnych (np. wlatywania w niedozwolone strefy) no i oczywiście część praktyczna – czyli latanie.
Czytaj dalej Zimowo dronowaliśmy 😉 [VIDEO]

Zajęcia dronowe w ferie :: Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich uczniów od klasy VI wzwyż zainteresowanych obsługą i pilotowaniem dronów, nagrywaniem materiału wideo z powietrza oraz jego obróbką w programie do liniowego montażu filmów na zajęcia w czasie ferii zimowych.

Spotykamy się 21 stycznia o godzinie 9:00 (punktualnie) pod zegarem na holu głównym Szkoły Podstawowej nr 1 im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach.
Dla wszystkich uczniów spoza Koła Symulacji Lotniczych – wymagane obie podpisane przez rodziców zgody na udział w zajęciach oraz udostępnienie wizerunku.
Ilość miejsc ograniczona do 20 osób – decyduje dostarczenia podpisanych zgód do 15 stycznia 2019 roku do prowadzącego zajęcia – gabinet 50 lub sekretariatu SP1 w Sierakowicach. Lista uczestników opublikowana będzie 17 stycznia do godziny 15:00.

Zapraszamy!

Zgody do pobrania :
ZAJĘCIA
WIZERUNEK