O nas


Założone w 2007 roku w Gimnazjum w Sierakowicach Koło Symulacji Lotniczych (dalej zwane KSL) oferuje ogólnodostępne zajęcia dodatkowe (pozalekcyjne) dla wszystkich zainteresowanych lotnictwem tym realnym jak i wirtualnym.

Na zajęciach kursanci poznają podstawową wiedzę z zakresu mechaniki lotu, meteorologii i nawigacji lotniczej czy angielskiej frazeologii lotniczej. Zajęcia prowadzone są zarówno w formie szkoleń teoretycznych jak i ćwiczeń praktycznych.

Praktyczną część zajęć uczestnicy odbywają na symulatorze lotu Microsoft Flight Simulator 2004 (FS9) oraz FSX. Część zajęć prowadzona w trybie Home-learning (ang. uczenie się w domu poprzez połączenie internetowe z innymi uczestnikami kursu) z użyciem nowoczesnych metod dydaktycznych. Dysponujemy własnym serwerem, kótry umożliwa ćwiczenia grupowe z symulowaną kontrolą przestrzeni powietrznej wraz z komunikacją głosową. Po każdym zakończonym bloku tematycznym uczestnicy przechodzą test, który umożliwia przejście do następnego etapu kursu.

Współpracujemy z instytucjami z branży lotniczej – członkowie KSL mają okazję obserwować pracę w lotnictwie na żywo. Gościliśmy między innymi w Bazie Lotniczej Marynarki Wojennej RP w Siemirowicach, w ośrodku szkolenia TL-28B, w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica, Gdańsk im. Lecha Wałęsy i innych miejscach związanych z lotnictwem.

Nie mamy ambicji „zrobienia z nikogo pilota” – chcemy przy okazji dobrej zabawy, jaką umożliwia symulator, szerzyć wiedzę o lotnictwie, pokazywać alternatywne metody nauki, uświadamiać Rodzicom, że ścieżkę edukacyjna i zawodową można i trzeba planować już na etapie Gimnazjum. Chcemy zaprezentować ciekawe zawody jakie występują w dzisiejszej lotniczej rzeczywistości.

Staramy się działać nieszablonowo, kreatywnie i wykorzystywać potencjał jaki drzemie w młodzieży, czerpiąc radość z ich sukcesów i szeroko rozumianego rozwoju.

Istotnym sukcesem KSLu jest kilkoro wbsolwentów, którzy dzisiaj juą pracują w lotnictwie bądź kształcą się w tym kierunku – część z nich skończyła technika lotnicze (T9L w Warszawie), część jest na uczeniach wyższych (PWSZ w Chełmie czy WSOSP w Dęblinie).
Wśród nich mechanik lotniczy w Porcie Lotniczym Gdańsk, kontroler w PAŻP czy pilot WizzAir (A320). 🙂 To cieszy.


Zapraszamy do regularnych odwiedzin naszej strony!